kasza jaglana zamiast ziemniaków

Dziś koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz częściej też wypatruje się wymienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje do głębi odsunięty od jadłospisu a towary dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie dużo artykułów odżywczych, jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele odpowiedniej. Kapitalnym przykładem słusznego produkty jest kasza jaglana, jaka dawniej gościła na stołach niesłychanie wielokrotnie a teraz niestety została zapomniana.

kasza jaglana z warzywami przepis

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to pytanie jest niesłychanie prosta – kasza jaglana to zupełnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją nieco inaczej aniżeli tradycyjną, znaną nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda nieco więcej czasu jednakowoż jest tego godne, bowiem wrażenia smakowe są w rzeczy samej fajne. Z jakiej przyczyny niemniej jednak powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada wybitnie dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny artykuł albo trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj poprawnym źródłem wybitnie wielu witamin z grupy B, lecz nie tylko, dostarcza bowiem też witaminy z grupy E, które niesłychanie poprawiają pamięć i koncentrację a też dużo olśniewających składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To zdumiewający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niesłychanie odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych oraz naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom odpowiedni przyrządzona powinna bardzo smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany wobec tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.